PORADENSKO - INTERVENČNÉ CENTRUM

Aspergerov syndróm ako výzva pre školu

(Ťažkosti dieťaťa s Aspergerovým syndrómom v škole)

ponuka seminára

Vážené kolegyne, kolegovia,

   počet detí a žiakov s diagnózu Aspergerov syndróm či s inými pervazívnymi vývinovými poruchami (PVP) v školách stúpa a spolu s tým aj náročnosť dennodennej práce učiteľov či pedagogických asistentov.

Prichádzam preto s ponukou seminára, ktorý je určený učiteľom, školským špeciálnym pedagógom, pedagogickým asistentom, vychovávateľom či iným zainteresovaným osobám, keďže denne čelia výzvam spojeným s poruchou autistického spektra.

Čo sa dozviete:

  1. Čo je Aspergerov syndróm (ďalej len AS).
  2. Ako sa AS prejavuje a kedy sa diagnostikuje.
  3. Ťažkosti dieťaťa/žiaka s AS – ich príčiny a prejavy, každodenné výzvy: oblasť učenia, sociálnych vzťahov, komunikácie, emocionality, senzoriky a pod.
  4. Možnosti pomoci a zmiernenie negatívnych dopadov.

Trvanie seminára:

Väčšinou trvá seminár 3 hodiny (vrátane krátkej prestávky), často sa však diskusia zvykne predĺžiť.

Prednášajúci:

PaedDr. Katarína Jelenčiaková (špeciálna pedagogička)

Mimo OZ pracujem v CPP v Bratislave. Vo svojej praxi sa venujem diagnostike a práci s osobami s PAS, ale aj osobám s inými druhmi zdravotného znevýhodnenia. Viac o mne si prečítate na našej webovej stránke.

Cena: 100 eur za hodinu pre celú skupinu

Vzdelávacia aktivita nie je akreditovaná, je však možné zaradiť ju ako tému aktualizačného vzdelávania, ktorého garantom je riaditeľ školy.

V rámci týždňa organizujeme semináre vo štvrtok, prípadne v piatok, prednášať prídem k Vám. V prípade, že máte záujem, kontaktujte ma, prosím, na t.č. 0905 833 257, prípadne na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodneme sa na termíne.

Teším sa na naše prípadné budúce stretnutia. 😊

                                                                                                       PaedDr. Katarína Jelenčiaková